Peste 2800 de cursanți la Școala de Contabili din 2012 până astăzi!

Curs SAGA AVANSAT
Pentru Profesioniștii Contabili
Lecții Video Înregistrate - Disponibile NON STOP!

Pentru cine este acest CURS AVANSAT?

 • În primul rând pentru profesioniștii contabili care au lucrat contabilitatea unor diferite societăți în alte programe informatice și acum vor să învețe cum să transfere informația în SAGA și să continue să lucreze cu ele în programul mai sus menționat.
 • Celor care vor să învețe partea de operare în programul SAGA pentru diverse spețe contabile
 • Celor care vor să învețe generarea DECLARAȚIILOR FISCALE cu ajutorul programului SAGA

Ce învățăm în cadrul acestui curs?

 • Instalăm programul SAGA
 • Facem configurările necesare astfel încât să asigurăm preluarea în SAGA a unei societăți cu istoric precedent (solduri la furnizori, clienți, stocuri (inclusiv cantitativ-valoric), imobilizări parțial amortizate etc).
 • Continuam cu operațiunile de introducere date, inclusiv import din fișiere XLS, fișiere DBF create în alte programe încercând să acoperim o monografie cât mai diversă, de exemplu: avize, facturi, facturi simplificate, carnete de comercializare a produselor agricole, transferuri, obiecte de inventar, producție, tranzacții intracomunitare, deconturi, efecte de comerț, gestionarea acreditivelor, facturi recurente, impozite reținute la sursă (dividende, chirii, premii), avantaje salariale impozabile și neimpozabile etc
 • Generăm rapoartele necesare (balanță, jurnale, situații diverse) și declarațiile fiscale (112, 390, 394, 100, 205, 300, Intrastat, 406 SAF-T)

Exercițiile propuse în cadrul cursului vizează parcurgerea unei monografii complete în care să ne familiarizăm cu modul de operare în SAGA legat de elementele de mai jos:

De ce este important să participi?

 • Formatori Autorizați cu Multă Experiență

  Specialiștii au arătat că materii precum contabilitatea computerizată se învata mult mai bine în cadrul unor cursuri structurate și asistate de un formator autorizat cu experiență.

 • Materiale utilizând Metode Moderne de formare

  Materialele utilizate în cadrul cursului folosesc tehnici moderne de predare, asigurând progresivitate și un grad ridicat de înțelegere a noțiunilor prezentate.

 • Curs Practic 100%

  Teoria ca teoria, dar practica te omoară. 🙂 Plecând de la conceptul învățării experiențiale avem multe exerciții practice și concrete cu care reușim să te ajutam să reții cât mai ușor noțiunile teoretice.

Ce spun cei care au participat la cursurile RIAS Excelsior?

A fost o experienta frumoasa. Cursul si-a atins obiectivele intr-o atmosfera destinsa, ca intr-o familie, iar la finalul examenului pastrez amintirea unei iesiri in grup, pentru a schimba impresii. Am cunoscut persoane dragute, care aveau nevoie ca si mine sa invete sa aplice cunostintele de contabilitate in domeniile lor de activitate. Nu in ultimul rand doresc sa ii multumesc doamnei profesoare pentru rabdare si sprijin.

- Andreea Mihailescu, Bucuresti

Dupa ce am tot fost la alte cursuri unde n-am invatat nimic, am avut sansa sa dau peste cei de la Excelsior care au reusit sa ma faca sa inteleg contabilitatea si sa o aplic in mod practic. Foarte multe exercitii, exemple si multa daruire din partea trainerului. Multumesc!

- Ana Maria Neagu, Bucuresti

Centrul Excelsior unde sunt niște persoane minunate. O surpriza pe care am primit o de la ei . Multumesc, Centrul Excelsior! 😘😘😘

- Iosef Binica Florentina, Bucuresti

Va multumesc pentru cursul sustinut ieri. M-am simtit foarte bine, ca intr-un cerc de amici care s-au adunat sa impartaseasca din experientele proprii.

Cursul mi s-a parut foarte bine structurat si explicat! Nota 10. Si da, am invatat multe lucruri practice care imi vor fi de folos in continuare! Multumesc!

- Bianca Ivan, Constanta

Va multumesc pentru informatiile utile pe care mi le-ati  furnizat. Erau pasi care nu mi-au fost aratati in momentul in care am inceput sa lucrez in acest program( am doar un singur obiect de activitate si intotdeauna am avut impresia ca nu folosesc tot ceea ce ne ofera acest program).

- Monica Zanoaga, Constanta

In primul rand vreau sa va multumesc pentru faptul ca organizati aceste cursuri si va implicati atat de mult,astfel incat fiecare dintre cursanti sa plece acasa cu multe cunostinte dobandite.Cred ca ne oferiti posibilitatea sa invatam lucrurile de baza ale programului Saga, eu personal consider ca acum,dupa experienta cursului, am sanse foarte mari de a ma angaja intr-o firma de contabilitate pt ca lucrurile esentiale le-am invatat.

 Va multumesc din suflet si astept sa fiu contactata si pt alte cursuri!

- Raluca Marsavela, Constanta

Cursul de Saga il recomand tuturor care lucrează sau vor să lucreze în acest program. Mie mi-a structurat cunoștințele extrem de bine si mi-a "limpezit" vederea asupra programului. Am prins incredere sa il folosesc si in alte spete decat cele din prezent: gestiune stocuri, magazine, producție. Mulțumesc Rias Excelsior pentru modul clar si concis de a prezenta Saga.

- Crina Toader, Constanta

Înscriere, Modalitate de Plată

Înscrierea se face doar online.
După înscriere veți primi automat prin email o factură proforma.

Plata se poate efectua online prin virament bancar pe baza proformei primite la înscriere.

shadow-ornament

Pachetul Standard - preț 397 lei

 • Acces la toate video-urile din sistem (timp de 60 zile)
 • Materialele de lucru
Înscriere Pachet Standard
50% Complete

Inscriere CURS SAGA AVANSAT
Pachet Standard

Toate campurile sunt obligatorii

privacy Datele dvs sunt in siguranta cu noi!

shadow-ornament

Pachetul Premium - preț 597 lei

 • Acces la toate video-urile din sistem, (timp de 1 AN)
 • Materialele de lucru
 • Diplomă de participare RIAS Excelsior la finalizarea lecților (în format electronic)
 • Acces la 2 sesiuni de grup LIVE de consultanță (30 min/sesiune) (online)
 • Acces la câte un video suplimentar adăugat în plus în fiecare lună
Înscriere Pachet Premium
50% Complete

Inscriere CURS SAGA AVANSAT
Pachet Premium

Toate campurile sunt obligatorii

privacy Datele dvs sunt in siguranta cu noi!

shadow-ornament

Pachetul VIP - preț 976 lei

 • Acces la toate video-urile din sistem (timp de 3 ani)
 • Materialele de lucru
 • Diplomă de participare RIAS Excelsior la finalizarea lecțiilor (format fizic)
 • Acces la 6 sesiuni de grup LIVE de consultanță (30 min/sesiune) online
 • Acces la câte un video suplimentar adăugat în plus în fiecare lună
 • Sedință de Consultanță - One to One - 60 min online
 • Reduceri suplimentare pentru alte cursuri RIAS Excelsior!
Înscriere Pachet VIP
50% Complete

Inscriere CURS SAGA AVANSAT
Pachet VIP

Toate campurile sunt obligatorii

privacy Datele dvs sunt in siguranta cu noi!

shadow-ornament

Scoala de Contabili - un proiect RIAS Excelsior